Aktualności

Świąteczna Akcja Poboru Krwi

Opublikowano Monika Smolarz

 

 

    Propagując szlachetną ideę honorowego krwiodawstwa  w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie w budynku Bursy  Szkolnej już po raz trzeci, zorganizowana została akcja poboru krwi – „Świąteczna Akcja Poboru Krwi” pod honorowym patronatem Starosty Lubartowskiego Pani Ewy Zybały oraz we współpracy z klubem Honorowych Dawców Krwi PCK Lewart z Lubartowa. 

    Organizatorem akcji w imieniu PCK był Pan Jarosław Krupka oraz pedagodzy RCEZ w Lubartowie: Pani Monika Smolarz i Pan Jacek Bednarski. Nad grupą wolontariuszy czuwał Pan Daniel Kisiewicz – opiekun  Szkolnego  Klubu Wolontariatu.

   Nic nie zapowiadało tak udanego dnia pod względem oddanej ilości krwi. Z godziny na godzinę przybywało chętnych. W akcji uczestniczyło 48 krwiodawców z czego 28 osób zdecydowało się oddać krew po raz pierwszy,  z tej grupy zakwalifikowanych zastało  22 osoby ( 6 osób nie mogła oddać krwi ze względów zdrowotnych) . Łącznie krew oddało 40 osób. Podczas akcji udało się zebrać aż  18 litrów krwi !!!!  Akcję  swoją obecnością uświetnili Pani  Ewa Zybała – Starosta Lubartowski, Pani Małgorzata Orzeł Dyrektor RCKiK  w Lublinie i Pan Paweł Filip Kierownik Wydziału Promocji RCKIK Lublin.  

    Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia, każda kropla krwi ma wielkie znaczenie. Za podzielenie się tym bezcennym „darem życia” jakim jest krew, wszystkim honorowym krwiodawcom należą się serdeczne podziękowania.

    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za włączenie się w to szlachetne przedsięwzięcie  i zapraszamy na następne akcje krwiodawstwa!

   Dziękujemy również firmom, które wsparły naszą inicjatywę: Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Lubartowie, Nadleśnictwo Lubartów, SOLBET Lubartów S.A., Stella Pack S.A. Lubartów, Piekarnia PPHU Bigoraj Sp.j.


                                                 krew_1

                                       krew_1   krew_10   krew_2   krew_3

         krew_2   krew_3   krew_8

                                     krew_3   krew_4   krew_5  


Bursa Szkolna w Lubartowie umożliwia młodzieży zrealizowanie marzeń związanych z kontynuowaniem nauki w wybranych lubartowskich szkołach.
Świetne usytuowanie placówki zapewnia wychowankom szeroki dostęp do bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej miasta.
Joomla 2.5 templates free | Zaplecze
Tuesday the 6th. Bursa Szkolna w Lubartowie, Copyright © 2012 Wykonanie Kamil Dębowczyk